Évad
Szervező
Liga
Forduló
Szűrők
Évad
Szervező
Liga
Forduló

MLSZ U-15 I. osztály 5. forduló

2019.09.20 - 12:00

Pécs, PMFC Kovácstelep Sporttelep

MLSZ

MLSZ U-15 I. osztály

Játékvezető
TAKÁCS GÁBOR
Tartalékjátékvezető
Asszisztensek
GYENIS LEVENTE, BENE ROLAND
PMFC
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
80'
40'

Gólok

VAS BENCE

84'

1 - 0

 

TABELLA

Tabella
Félidei tabella
Hazai / Vendég
Aktuális forma
Kereszttabella
H. Csapat M.
Lejátszott mérkőzések száma
Gy.
Győzelmek száma
D.
Döntetlenek száma
V.
Vereségek száma
LG.
Lőtt gólok száma
KG.
Kapott gólok száma
GK.
Gólkülönbség
P.
Pontszám
BR.*
Eddigi ellenfelek pozíciója a tabellában / lejátszott mérkőzések száma
Megjegyzés Forma
1 BUDAPEST HONVÉD-MFA BUDAPEST HONVÉD-MFA 5 4 1 0 23 2 21 13 10
2 VÁRDA LABDARÚGÓ AKADÉMIA VÁRDA LABDARÚGÓ AKADÉMIA 5 3 2 0 15 7 8 11 13
3 PUSKÁS AKADÉMIA FC PUSKÁS AKADÉMIA FC 5 3 2 0 11 5 6 11 7.6
4 NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 5 3 2 0 8 3 5 11 12.2
5 DVSC-DLA DVSC-DLA 5 3 1 1 11 4 7 10 10.6
6 PMFC PMFC 5 3 1 1 9 10 -1 10 8.6
7 DVTK DVTK 5 3 0 2 9 10 -1 9 12.6
8 MTK BUDAPEST MTK BUDAPEST 5 2 2 1 9 9 0 8 8.8
9 PAKSI FC PAKSI FC 5 2 1 2 15 11 4 7 6.4
10 VASAS KUBALA AKADÉMIA VASAS KUBALA AKADÉMIA 5 2 0 3 5 6 -1 6 7
11 FERENCVÁROSI TC FERENCVÁROSI TC 5 1 2 2 6 7 -1 5 6
12 ETO FC GYŐR ETO FC GYŐR 5 1 1 3 7 13 -6 4 5.2
13 MOL FEHÉRVÁR FC MOL FEHÉRVÁR FC 5 1 1 3 6 17 -11 4 6
14 ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS 5 1 0 4 7 15 -8 3 11.2
15 KTE LABDARÚGÓ AKADÉMIA KTE LABDARÚGÓ AKADÉMIA 5 0 0 5 5 14 -9 0 5.2
16 UTE UTE 5 0 0 5 5 18 -13 0 5.6
  Hazai pályán Idegenben Összesen
H. Csapat M.
Lejátszott mérkőzések száma
Gy.
Győzelmek száma
D.
Döntetlenek száma
V.
Vereségek száma
LG.
Lőtt gólok száma
KG.
Kapott gólok száma
GK.
Gólkülönbség
P.
Pontszám
M.
Lejátszott mérkőzések száma
Gy.
Győzelmek száma
D.
Döntetlenek száma
V.
Vereségek száma
LG.
Lőtt gólok száma
KG.
Kapott gólok száma
GK.
Gólkülönbség
P.
Pontszám
M.
Lejátszott mérkőzések száma
Gy.
Győzelmek száma
D.
Döntetlenek száma
V.
Vereségek száma
LG.
Lőtt gólok száma
KG.
Kapott gólok száma
GK.
Gólkülönbség
P.
Pontszám
1 UTE BUDAPEST HONVÉD-MFA 2 2 0 0 5 1 4 6 3 2 1 0 3 0 3 7 5 4 1 0 8 1 7 13
2 UTE VÁRDA LABDARÚGÓ AKADÉMIA 2 1 1 0 3 2 1 4 3 2 1 0 5 2 3 7 5 3 2 0 8 4 4 11
3 UTE NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2 1 1 0 1 0 1 4 3 2 1 0 3 0 3 7 5 3 2 0 4 0 4 11
4 UTE PUSKÁS AKADÉMIA FC 3 1 2 0 1 0 1 5 2 2 0 0 2 0 2 6 5 3 2 0 3 0 3 11
5 UTE DVSC-DLA 2 0 2 0 1 1 0 2 3 2 1 0 4 1 3 7 5 2 3 0 5 2 3 9
6 UTE PAKSI FC 3 2 0 1 6 2 4 6 2 0 1 1 1 2 -1 1 5 2 1 2 7 4 3 7
7 UTE VASAS KUBALA AKADÉMIA 3 1 1 1 1 1 0 4 2 1 0 1 1 1 0 3 5 2 1 2 2 2 0 7
8 UTE DVTK 2 1 1 0 3 1 2 4 3 1 0 2 1 4 -3 3 5 2 1 2 4 5 -1 7
9 UTE ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS 2 2 0 0 2 0 2 6 3 0 1 2 0 4 -4 1 5 2 1 2 2 4 -2 7
10 UTE KTE LABDARÚGÓ AKADÉMIA 3 1 1 1 2 3 -1 4 2 0 2 0 1 1 0 2 5 1 3 1 3 4 -1 6
11 UTE MTK BUDAPEST 2 0 1 1 1 2 -1 1 3 1 1 1 2 1 1 4 5 1 2 2 3 3 0 5
12 UTE PMFC 2 0 2 0 1 1 0 2 3 1 0 2 2 4 -2 3 5 1 2 2 3 5 -2 5
13 UTE MOL FEHÉRVÁR FC 3 1 0 2 1 3 -2 3 2 0 1 1 2 3 -1 1 5 1 1 3 3 6 -3 4
14 UTE FERENCVÁROSI TC 3 0 1 2 0 3 -3 1 2 0 2 0 0 0 0 2 5 0 3 2 0 3 -3 3
15 UTE ETO FC GYŐR 3 0 0 3 0 4 -4 0 2 0 1 1 1 2 -1 1 5 0 1 4 1 6 -5 1
16 UTE UTE 3 0 0 3 1 5 -4 0 2 0 0 2 1 4 -3 0 5 0 0 5 2 9 -7 0
  Hazai pályán Idegenben Összesen
H. Csapat M.
Lejátszott mérkőzések száma
Gy.
Győzelmek száma
D.
Döntetlenek száma
V.
Vereségek száma
LG.
Lőtt gólok száma
KG.
Kapott gólok száma
GK.
Gólkülönbség
P.
Pontszám
M.
Lejátszott mérkőzések száma
Gy.
Győzelmek száma
D.
Döntetlenek száma
V.
Vereségek száma
LG.
Lőtt gólok száma
KG.
Kapott gólok száma
GK.
Gólkülönbség
P.
Pontszám
M.
Lejátszott mérkőzések száma
Gy.
Győzelmek száma
D.
Döntetlenek száma
V.
Vereségek száma
LG.
Lőtt gólok száma
KG.
Kapott gólok száma
GK.
Gólkülönbség
P.
Pontszám
1 UTE BUDAPEST HONVÉD-MFA 2 2 0 0 15 1 14 6 3 2 1 0 8 1 7 7 5 4 1 0 23 2 21 13
2 UTE VÁRDA LABDARÚGÓ AKADÉMIA 2 1 1 0 6 3 3 4 3 2 1 0 9 4 5 7 5 3 2 0 15 7 8 11
3 UTE PUSKÁS AKADÉMIA FC 3 1 2 0 5 3 2 5 2 2 0 0 6 2 4 6 5 3 2 0 11 5 6 11
4 UTE NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2 1 1 0 2 1 1 4 3 2 1 0 6 2 4 7 5 3 2 0 8 3 5 11
5 UTE DVSC-DLA 2 1 0 1 3 3 0 3 3 2 1 0 8 1 7 7 5 3 1 1 11 4 7 10
6 UTE PMFC 2 2 0 0 5 3 2 6 3 1 1 1 4 7 -3 4 5 3 1 1 9 10 -1 10
7 UTE DVTK 2 2 0 0 8 2 6 6 3 1 0 2 1 8 -7 3 5 3 0 2 9 10 -1 9
8 UTE MTK BUDAPEST 2 1 1 0 3 2 1 4 3 1 1 1 6 7 -1 4 5 2 2 1 9 9 0 8
9 UTE PAKSI FC 3 2 0 1 13 6 7 6 2 0 1 1 2 5 -3 1 5 2 1 2 15 11 4 7
10 UTE VASAS KUBALA AKADÉMIA 3 2 0 1 4 3 1 6 2 0 0 2 1 3 -2 0 5 2 0 3 5 6 -1 6
11 UTE FERENCVÁROSI TC 3 0 2 1 4 5 -1 2 2 1 0 1 2 2 0 3 5 1 2 2 6 7 -1 5
12 UTE ETO FC GYŐR 3 0 1 2 2 8 -6 1 2 1 0 1 5 5 0 3 5 1 1 3 7 13 -6 4
13 UTE MOL FEHÉRVÁR FC 3 1 0 2 3 6 -3 3 2 0 1 1 3 11 -8 1 5 1 1 3 6 17 -11 4
14 UTE ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS 2 1 0 1 3 3 0 3 3 0 0 3 4 12 -8 0 5 1 0 4 7 15 -8 3
15 UTE KTE LABDARÚGÓ AKADÉMIA 3 0 0 3 4 10 -6 0 2 0 0 2 1 4 -3 0 5 0 0 5 5 14 -9 0
16 UTE UTE 3 0 0 3 2 10 -8 0 2 0 0 2 3 8 -5 0 5 0 0 5 5 18 -13 0
 
DVTK
-------2 - 0----6 - 2--
DVSC-DLA
----1 - 2--2 - 1-------
ETO FC GYŐR
---0 - 3-0 - 3-------2 - 2-
MOL FEHÉRVÁR FC
0 - 1-----3 - 2---0 - 3----
PUSKÁS AKADÉMIA FC
-----1 - 1--3 - 1-1 - 1----
FERENCVÁROSI TC
----2 - 3---2 - 2--0 - 0---
BUDAPEST HONVÉD-MFA
---9 - 1------6 - 0----
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
--1 - 2---------2 - 1--
KTE LABDARÚGÓ AKADÉMIA
--------2 - 3--1 - 3-1 - 4-
MTK BUDAPEST
-1 - 1------------2 - 1
PAKSI FC
5 - 00 - 4-----8 - 2-------
PMFC
--4 - 3----1 - 0-------
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC
----------1 - 1---1 - 0
UTE
------0 - 4-----1 - 31 - 3-
VÁRDA LABDARÚGÓ AKADÉMIA
---2 - 2------4 - 1----
VASAS KUBALA AKADÉMIA
3 - 00 - 3---1 - 0---------

Meccsek

PMFC

2019. 08. 24. 13:00
Fehérvár F.C. csíkvári úti edzőpályák
2019. 08. 24. 13:00
Fehérvár F.C. csíkvári úti edzőpályák
MOL FEHÉRVÁR FC
PMFC
2019. 08. 31. 13:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2019. 08. 31. 13:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
ETO FC GYŐR
2019. 09. 07. 13:00
Puskás Akadémia Pancho Aréna
2019. 09. 07. 13:00
Puskás Akadémia Pancho Aréna
PUSKÁS AKADÉMIA FC
PMFC
2019. 09. 14. 12:00
Honvéd MFA Utánpótlás Központ
2019. 09. 14. 12:00
Honvéd MFA Utánpótlás Központ
BUDAPEST HONVÉD-MFA
PMFC
2019. 09. 20. 12:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2019. 09. 20. 12:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2019. 09. 28. 10:00
Kisvárda Várkerti Sporttelep
2019. 09. 28. 10:00
Kisvárda Várkerti Sporttelep
VÁRDA LABDARÚGÓ AKADÉMIA
PMFC
2019. 10. 05. 11:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2019. 10. 05. 11:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
DVTK
2019. 10. 11. 11:00
Nyíregyháza Örökösföld Sporttelep
2019. 10. 11. 11:00
Nyíregyháza Örökösföld Sporttelep
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC
PMFC
2019. 10. 19. 10:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2019. 10. 19. 10:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
DVSC-DLA
2019. 10. 26. 11:00
Lantos Mihály Sporttelep
2019. 10. 26. 11:00
Lantos Mihály Sporttelep
MTK BUDAPEST
PMFC
2019. 11. 02. 11:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2019. 11. 02. 11:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
FERENCVÁROSI TC
2019. 11. 09. 14:00
Illovszky Rudolf Stadion
2019. 11. 09. 14:00
Illovszky Rudolf Stadion
VASAS KUBALA AKADÉMIA
PMFC
2019. 11. 16. 12:00
PMFC Stadion
2019. 11. 16. 12:00
PMFC Stadion
PMFC
KTE LABDARÚGÓ AKADÉMIA
2019. 11. 24. 10:00
Paksi FC Stadion
2019. 11. 24. 10:00
Paksi FC Stadion
PAKSI FC
PMFC
2019. 11. 30. 14:00
PMFC Stadion
2019. 11. 30. 14:00
PMFC Stadion
PMFC
UTE
2020. 02. 21. 12:00
PMFC Stadion
2020. 02. 21. 12:00
PMFC Stadion
PMFC
MOL FEHÉRVÁR FC
2020. 06. 30.
ETO Stadion
2020. 06. 30.
ETO Stadion
ETO FC GYŐR
06. 30.
PMFC
2020. 03. 07. 13:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2020. 03. 07. 13:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
PUSKÁS AKADÉMIA FC
2020. 03. 14. 12:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2020. 03. 14. 12:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
BUDAPEST HONVÉD-MFA
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
06. 30.
PMFC
2020. 06. 30.
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2020. 06. 30.
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
06. 30.
VÁRDA LABDARÚGÓ AKADÉMIA
2020. 06. 30.
DVTK Edzőközpont
2020. 06. 30.
DVTK Edzőközpont
DVTK
06. 30.
PMFC
2020. 06. 30.
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2020. 06. 30.
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
06. 30.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC
2020. 06. 30.
Debreceni Labdarúgó Akadémia Edzőközpont
2020. 06. 30.
Debreceni Labdarúgó Akadémia Edzőközpont
DVSC-DLA
06. 30.
PMFC
2020. 06. 30.
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2020. 06. 30.
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
06. 30.
MTK BUDAPEST
2020. 06. 30.
Ferencvárosi TC Népligeti Sportcentrum
2020. 06. 30.
Ferencvárosi TC Népligeti Sportcentrum
FERENCVÁROSI TC
06. 30.
PMFC
2020. 06. 30.
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2020. 06. 30.
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
06. 30.
VASAS KUBALA AKADÉMIA
2020. 06. 30.
Kecskeméti Széktói Stadion
2020. 06. 30.
Kecskeméti Széktói Stadion
KTE LABDARÚGÓ AKADÉMIA
06. 30.
PMFC
2020. 06. 30.
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2020. 06. 30.
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
06. 30.
PAKSI FC
2020. 06. 30.
UTE Labdarúgó Akadémia
2020. 06. 30.
UTE Labdarúgó Akadémia
UTE
06. 30.
PMFC

ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS

2019. 08. 23. 15:00
Paksi FC Stadion
2019. 08. 23. 15:00
Paksi FC Stadion
PAKSI FC
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2019. 08. 30. 12:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2019. 08. 30. 12:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
UTE
2019. 09. 07. 13:00
Fehérvár F.C. csíkvári úti edzőpályák
2019. 09. 07. 13:00
Fehérvár F.C. csíkvári úti edzőpályák
MOL FEHÉRVÁR FC
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2019. 09. 14. 13:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2019. 09. 14. 13:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
ETO FC GYŐR
2019. 09. 20. 12:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
2019. 09. 20. 12:00
PMFC Kovácstelep Sporttelep
PMFC
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2019. 09. 28. 12:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2019. 09. 28. 12:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
BUDAPEST HONVÉD-MFA
2019. 10. 05. 12:00
Puskás Akadémia Pancho Aréna
2019. 10. 05. 12:00
Puskás Akadémia Pancho Aréna
PUSKÁS AKADÉMIA FC
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2019. 10. 12. 10:00
Kisvárda Várkerti Sporttelep
2019. 10. 12. 10:00
Kisvárda Várkerti Sporttelep
VÁRDA LABDARÚGÓ AKADÉMIA
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2019. 10. 22. 11:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2019. 10. 22. 11:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
DVTK
2019. 10. 26. 10:00
Nyíregyháza Örökösföld Sporttelep
2019. 10. 26. 10:00
Nyíregyháza Örökösföld Sporttelep
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2019. 10. 31. 10:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2019. 10. 31. 10:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
DVSC-DLA
2019. 11. 09. 13:00
Ikarus BSE Sporttelep
2019. 11. 09. 13:00
Ikarus BSE Sporttelep
MTK BUDAPEST
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2019. 11. 16. 11:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2019. 11. 16. 11:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
FERENCVÁROSI TC
2019. 11. 22. 14:00
Illovszky Rudolf Stadion
2019. 11. 22. 14:00
Illovszky Rudolf Stadion
VASAS KUBALA AKADÉMIA
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2019. 11. 30. 12:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2019. 11. 30. 12:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
KTE LABDARÚGÓ AKADÉMIA
2020. 02. 22. 16:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2020. 02. 22. 16:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
PAKSI FC
2020. 02. 29. 12:00
UTE Labdarúgó Akadémia
2020. 02. 29. 12:00
UTE Labdarúgó Akadémia
UTE
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2020. 03. 07. 13:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2020. 03. 07. 13:00
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
MOL FEHÉRVÁR FC
2020. 03. 13. 14:00
ETO Stadion
2020. 03. 13. 14:00
ETO Stadion
ETO FC GYŐR
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
06. 30.
PMFC
2020. 06. 30.
Honvéd MFA Utánpótlás Központ
2020. 06. 30.
Honvéd MFA Utánpótlás Központ
BUDAPEST HONVÉD-MFA
06. 30.
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
06. 30.
PUSKÁS AKADÉMIA FC
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
06. 30.
VÁRDA LABDARÚGÓ AKADÉMIA
2020. 06. 30.
DVTK Edzőközpont
2020. 06. 30.
DVTK Edzőközpont
DVTK
06. 30.
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
06. 30.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC
2020. 06. 30.
Debreceni Labdarúgó Akadémia Edzőközpont
2020. 06. 30.
Debreceni Labdarúgó Akadémia Edzőközpont
DVSC-DLA
06. 30.
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
06. 30.
MTK BUDAPEST
2020. 06. 30.
Ferencvárosi TC Népligeti Sportcentrum
2020. 06. 30.
Ferencvárosi TC Népligeti Sportcentrum
FERENCVÁROSI TC
06. 30.
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
2020. 06. 30.
Szombathelyi Illés Akadémia Sporttelep
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
06. 30.
VASAS KUBALA AKADÉMIA
2020. 06. 30.
Kecskeméti Széktói Stadion
2020. 06. 30.
Kecskeméti Széktói Stadion
KTE LABDARÚGÓ AKADÉMIA
06. 30.
ILLÉS AKADÉMIA-HALADÁS
Hibabejelentő
Megjegyzés
E-mail cím

Kérjük töltse ki a fenti mezőket.

Köszönjük észrevételét.

Főszponzoraink

  • Adidas
  • OTP Bank
  • TippMix
  • MOL
-->